הקדמה

איך נבחר את הלול הטוב ביותר עבורנו?

קרא עוד...
כאשר בוחרים לול תרנגולות ביתי יש לקחת בחשבון דברים כגון כמות התרנגולות שתרצו לגדל? גודל החצר? האם החצר פתוחה או מגודרת? האם ניתן לאפשר לתרנגולות חופש בחצר או שמא הן יהיו רוב הזמן בתוך הלול?
אם החצר היא חצר מגודרת ואין סכנה מפני כלבים משוטטים שיכולים להיכנס לחצר ולפגוע בלהקה, ניתן לבחור בלול לפי מספר התרנגולות אותו רציתם לגדל ולאחר שבועיים שהן הורגלו ללול אפשר לתת להן להסתובב חופשיות. לקראת ערב התרנגולות יחזרו ללול ויתמקמו ללינה בקומה העליונה של הלול. אין צורך לאסוף את התרנגולות משטח החצר.
במידה ולא ניתן לאפשר לתרנגולות חופש בחצר הפרטית מכיוון שהחצר לא מגודרת ופרוצה לטורפים מסוכנים, יש לקחת בחשבון לול גדול יותר ובו נגדל כמות קטנה של תרנגולות וזאת על מנת לאפשר להן מרווח מחייה רחב ככל שניתן.

מיקום נכון

כאשר אנו בוחנים מקומות אפשריים למיקום הלול הביתי שלנו, ניקח בחשבון כמה נקודות חשובות:

קרא עוד...
מיקום מוצל – לתרנגולות חשוב שיהיה צל שמגן עליהן ועל הלול שלהן בימי הקיץ החמים, אם קיים בחצר עץ המצל על הלול בקיץ ובחורף משיר את העלים נבחר למקם את הלול תחת אותו עץ. השילוב של צל בקיץ וקרני שמש מחממות בחורף הוא שילוב נכון למיקום הלול בחצר.
מיקום בטוח – במידה והחצר פתוחה ולא מגודרת, נמקם את הלול הרחק מצירי תנועה של הולכי רגל וכלבים משוטטים, חצר אחורית במידה ויש היא המקום הנכון למקם בו את הלול.
משטח מתאים – רצוי מאוד למקם את הלול באזור שבו יש אדמה חשופה, לא מומלץ למקם את הלול על שטח מרוצף מכל סוג שהוא. התרנגולות אוהבות לנבור ולחטט בקרקע, תוך כדי פעולה זו הן מחדירות את הלשלשת שלהן לקרקע ובכך מבטלות את הריח הלא נעים והזבובים.
מזג אוויר – יש לבחון את מיקום הלול בחורף, אנו נבחר במקום גבוה בחצר, מקום בו אין אפשרות להיווצרות שלוליות והצפות בעקבות הגשמים. לתרנגולות חשוב ששטח הלול יהיה יבש ככל שניתן.

כתובת:

נתיב הזית 68
מושב ינוב, ישראל
משרד: 09-8988560
נייד: 050-5391670

שעות פעילות:

א׳ – ה׳ : 09:00-19:00
יום שישי:  09:00-16:00

 

(נא לתאם הגעה מראש)

מעדיפים שנחזור אליכם? השאירו פרטים...

0
X
דילוג לתוכן